Netflix Üyelik İptal Etme Nasıl Yapılır? İade Nasıl Alınır?

Netflix üyelik iptal etme işlemi nasıl yapılır ve para iadesi nasıl alınır diye soranlar için birkaç dakika içerisinde nasıl bu işlemi gerçekleştirebileceklerini aktarmak istiyoruz. Netflix; Dünyanın ve Türkiye’nin en büyük online film ve dizi sektörü alanında ilk sırada yer alır iken bu büyük başarısı ile birlikte milyonlarca Türk, milyarlarca global abonesi bulunmaktadır.

Netflix üyelik ilk 30 gün içerisinde deneme süresi olarak ücretsiz olur iken daha sonra izlemeye devam etmek istiyorsanız aylık bir plana dahil olmanız gerekmektedir. Peki, Netflix abonelik satın aldıktan sonra iptal etmek isterseniz ne yapmalısınız?

Netflix Üyelik İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Netflix üyelik iptal etmek isteyenler üyeliklerini istedikleri zaman herhangi bir koşul olmadan gerçekleştirebilmektedir. Netflix üyeliği nasıl iptal edilir diye soranlar için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir;

  1. Netflix internet sitesi üzerinden üyelik girişi yapın.
  2. Hesabım sayfasına giriş yapın.
  3. Üyeliği iptal et butonuna basın.

Netflix üyelik iptal etme işlemi sadece bu basit 3 adımdan ibarettir. Bu süreçte üyelik iptali yapıldıktan sonra kalan süreyi de izledikten sonra ay bitiminde üyeliğiniz tamamen kapatılacak ve otomatik olarak tanımladığınız kart üzerinden çekim işlemleri iptal edilecektir.

Netflix Üyelik İptal Edildikten Sonra

Netflix üyelik iptali yaptıktan sonra eğer tekrar dönüş yapmak isterseniz her şeye sıfırdan başlamanıza gerek yok. Netflix sizler için üyeliğinize dair verileri 10 ay süre ile saklayacaktır. Bu süre içerisinde tekrar Netflix aboneliği başlatırsanız hesap geçmişiniz tekrar gelecektir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*